Biuro Obsługi Klienta: Pon.-Pt.: 9-16

tel. (61) 834 30 12

PRODUCENCI

Twój koszyk jest pusty
Płatności on-line obsługuje:

Kirkman

ZOBACZ PRODUKTY

 

 

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem firmy Kirkman® w Polsce.

Kirkman® to wiodący producent suplementów diety dla osób o wyjątkowych wymaganiach i wrażliwości na pokarmy. Firma powstała już w 1949 r. i jest pionierem w produkcji skutecznych, różnorodnych preparatów spełniających specjalne wymagania klientów.

Firma Kirkman zawsze skupiała się na jakości swoich produktów. W gronie osób o specjalnych wymaganiach reputacja firmy jest na bardzo wysokim poziomie.

Bezpieczeństwo i skuteczność produktów są dla firmy Kikman® najważniejsze, dlatego zainwestowała ona w najnowocześniejsze technologie i urządzenia, aby zapewnić Klientom najczystsze i najskuteczniejsze produkty na rynku.

Większość firm sprzedających suplementy nie jest ich producentem, dlatego nie może zagwarantować dobrej jakości produktów. Kirkman jest producentem, dlatego może kontrolować wszystkie etapy produkcji pod względem jakości. Firma przestrzega Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP) i posiada certyfikaty NSF.

W 2011r. Kirkman® wprowadził linię produktów Ultra Tested™, które podlegają najbardziej rygorystycznej kontroli czystości produktów w przemyśle suplementów diety. Produkty Ultra Tested™ są badane pod kątem zawartości ponad 950 szkodliwych substancji pochodzących ze środowiska, co znacznie przekracza wymogi FDA w zakresie testów oraz pozostałe standardy.

Badania wykazujące, że toksyny pochodzące ze środowiska mogą być przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem, szczególnie u dzieci, skłoniły firmę Kirkman do podwyższenia wymogów dotyczących czystości produktów.

Surowce obecnie stosowane w produkcji zarówno farmaceutyków jak i nutraceutyków pochodzą głównie z Chin, Indii, Meksyku i Ameryki Południowej. Amerykańscy producenci suplementów najczęściej nie mają pewności czy stosowane przez nich surowce nie zawierają zanieczyszczeń, gdyż kraje skąd pochodzą surowce praktycznie nie kontrolują tego w żaden sposób.

Protokół badania czystości firmy Kirkman® zawiera testy pod kątem pestycydów (insektycydów, fungicydów, herbicydów, biocydów), substancji zaburzających funkcjonowanie układu hormonalnego oraz innych potencjalnie szkodliwych substancji. Naukowcy wiążą stosowanie pestycydów ze wzrostem występowania zachorowań na ADHD i inne zaburzenia neurologiczne. Badania pod kątem pestycydów nie są często przeprowadzane w przemyśle nutraceutycznym z wyjątkiem ziół i leków pochodzenia roślinnego. Wiele surowców stosowanych do produkcji suplementów rośnie w ziemi, gdzie ryzyko ekspozycji na pestycydy jest powszechne.

Oprócz testów na metale ciężkie, bakterie, drożdże, pleśnie i typowe alergeny każdy składnik produktów Ultra Tested™ jest dodatkowo badany pod kątem setki potencjalnie szkodliwych pestycydów i substancji chemicznych. Produkt końcowy jest dwukrotnie badany na zawartość metali ciężkich, bakterii, drożdży, pleśni i typowych alergenów znacznie wykraczając poza regulacje FDA. Większość producentów suplementów bada swoje produkty tylko według zaleceń FDA, natomiast badania Kirkman znacznie wykraczają poza te ramy co przedstawia tabela poniżej:

 badania Ultra Tested™ Kirkman vs wymogi FDA

 Czynnik zanieczyszczający

Wymogi  FDA

 Badania Kirkman

Metale ciężkie

Wymaganych: 0.  Zalecane: 4.

24 metale ciężkie

Bakterie, drożdże, pleśń

Wymaganych: 0.

Bakterie, drożdże, pleśń

 Alergeny

Wymaganych: 0.

Kazeina, gluten, orzechy, soja

Pestycydy (insektycydy,

fungicydy, herbicydy, biocydy), substancje zaburzające funkcjonowanie układu hormonalnego oraz inne potencjalnie szkodliwe substancje

Wymaganych: 0.

Pestycydy (insektycydy,

fungicydy, herbicydy, biocydy), substancje zaburzające funkcjonowanie układu hormonalnego oraz inne potencjalnie szkodliwe substancje

 

ZOBACZ PRODUKTY

 

Copyright © VitaOaza.pl

Ta strona korzysta z plików cookies dla poprawnego funkcjonowania - użytkownik może zmienić ustawienia przeglądarki internetowej jak opisano w polityce plików cookies.