Witaminy, minerały i suplementy dla sportowców i uprawiających aktywność fizyczną

W Vitaoza znajdziesz witaminy dla sportowców a także tych dopiero rozpoczynających przygodę ze sportem. Wybierz dla siebie tabletki, witaminy i suplementy dla sportowców, wspierające organizm poddany aktywności fizycznej. Wspieraj swój organizm w regeneracji po wysiłku fizycznym. Sprawdź ceny suplementów zawierających L-karnitynę, kreatynę, dimetyloglicynę oraz L-karnozynę firmy Kirkman, które znajdziesz w naszym sklepie online. Sprawdź opinie o suplementach dla sportowców i amatorów.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 47

Co to są suplementy?

Suplementy diety, w przeciwieństwie do składników odżywczych w żywności, podlegają przepisom prawnym i medycznym i są testowane, zanim zostaną uznane za bezpieczne w użyciu. Suplementy diety to składniki odżywcze potrzebne każdemu do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a które nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć wraz ze zwykłym pożywieniem. Bez odpowiedniego spożycia tych składników (m.in. witamin i minerałów) większość ludzi nie byłaby w stanie optymalnie funkcjonować, nie mogą one jednak zastępować zbilansowanej diety. Wpływają one na działanie układu nerwowego, tkanki łącznej, hamują działanie wolnych rodników i są niezbędna do innych funkcji w naszym organizmie. Suplementy diety są niezwykle istotne zwłaszcza dla osób aktywnych fizycznie i podczas wzmożonego wysiłku fizycznego, dlatego wielu sportowcom oraz osobom aktywnym fizycznie może przydać się garść suplementów diety.

Jakie są witaminy dla sportowców?

Istnieją różne witaminy i minerały dla sportowców oraz osób aktywnych fizycznie, które wspomagają funkcjonowanie organizmu. Witaminy z grupy B oraz witamina C, sód i potas to tylko niektóre składniki, które są potrzebne w zwiększonych ilościach podczas wysiłku fizycznego.

Witamina B1 (tiamina) wpływa na prawidłową pracę układu nerwowego. Witamina B2 (ryboflawina) jest niezbędna do przekształcania żywności w energię, biorąc udział w procesach utleniania i redukcji, a także w przemianach aminokwasów i lipidów. Witamina B3 (niacyna) bierze udział m.in. w syntezie hormonów płciowych i podobnie jak witamina B5 (kwas pantotenowy) uczestniczy w wielu przemianach metabolicznych. Istnieje szereg wielu innych witaminy z grupy B, innych witamin oraz minerałów i składników odżywczych, które również są niezbędne dla zdrowia.

Jakie suplementy dla sportowców są dostępne?

Naturalne suplementy zawierają składniki odżywcze, które pomagają sportowcom poprawić poziom energii oraz przyśpieszają regenerację mięśni, poprawiają sen, wzmacniają kości, stawy, pomagają w utracie wagi. Wiele z najlepszych suplementów można przyjmować w formie tabletek, kapsułek, płynu, dodatku do koktajlu. Zależnie od rodzaju, suplementy mogą być przeznaczone do stosowania zarówno przed treningiem, jak i po treningu. Suplementy dla sportowców i osób aktywnych fizycznie oferują wsparcie organizmu podczas wzmożonego wysiłku i zapotrzebowania na niezbędne składniki odżywcze.