KIRKMAN Magnesium Citrate Soluble Powder (Hypoallergenic) proszek 227 g (01.2024)

121,68 

Suplement diety zawiera magnez w formie cytrynianu magnezu w ilości 200 mg w porcji.

Czas realizacji: Dostępny (1-2 dni robocze)

Producent: Kirkman

Data przydatności: 31 stycznia, 2024

Opis

Suplement diety Magnesium Citrate Soluble Powder (Hypoallergenic) firmy Kirkman® zawiera magnez w formie cytrynianu magnezu w ilości 200 mg w porcji.

Produkt w postaci proszku słodzonego ksylitolem.

Magnez przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej na prawidłowym poziomie, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, wspomaga prawidłowe funkcje mięśni, pomaga w prawidłowym wytwarzaniu białka, pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów a także bierze udział w procesie podziału komórek.

Suplement zawiera substancję słodzącą: ksylitol. Spożywanie żywności zawierającej ksylitol zamiast cukru pomaga w zachowaniu mineralizacji zębów i prowadzi do mniejszego wzrostu poziomu glukozy we krwi po jej spożyciu niż po spożyciu żywności zawierającej cukier.

Kirkman® to wiodący producent suplementów diety dla osób o najwyższych wymaganiach i wrażliwości na pokarmy. Wszystkie produkty są szczegółowo badane z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i rygorystycznych standardów (produkty Kirkman® z serii Ultra Tested® testowane są na zawartość ponad 950 zanieczyszczeń).

Produkt może być stosowany w dietach: Feingold (etap I).

 

Sposób stosowania

Sposób użycia: 1/2 miarki (2,5 g) dziennie.

Sposób przechowywania: Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w chłodnym, suchym miejscu. Suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Uwagi: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zalecane jest zrównoważone odżywianie i zdrowy tryb życia.

 

Skład

Skład: 227 g (proszek)

Ilość porcji w opakowaniu: 90

Skład porcji (1/2 miarki (2,5 g)) Ilość w porcji %RWS*
Magnez 200 mg 53 %
* Referencyjne wartości spożycia

Składniki: cytrynian magnezu, regulator kwasowości – kwas cytrynowy, subst. słodząca – ksylitol.

 

Nie zawiera

glutenu, mleka, jaj, ryb, skorupiaków, orzechów, pszenicy, soi