KIRKMAN Calcium with Vitamin D-3 Powder – Flavored 454 g

167,97 

Suplement diety zawiera wapń oraz witaminę D3.

Czas realizacji: 1-2 tygodnie

Producent: Kirkman

Data przydatności:

Opis

Suplement diety Calcium with Vitamin D-3 Powder – Flavored firmy Kirkman® zawiera wapń oraz witaminę D3.

Produkt w postaci proszku o smaku czekoladowym.

Wapń przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi oraz do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, w utrzymaniu prawidłowego przekaźnictwa nerwowego, w prawidłowym funkcjonowaniu enzymów trawiennych, bierze udział w procesie podziału i specjalizacji komórek oraz jest potrzebny do utrzymania zdrowych kości i zębów. Witamina D pomaga w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu oraz w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi.

Suplement diety zawiera substancje słodzące: glikozydy stewiolowe i sorbitol. Spożywanie żywności zawierającej sorbitol zamiast cukru pomaga w zachowaniu mineralizacji zębów oraz prowadzi do mniejszego wzrostu poziomu glukozy we krwi po jej spożyciu niż po spożyciu żywności zawierającej cukier.

Kirkman® to wiodący producent suplementów diety dla osób o najwyższych wymaganiach i wrażliwości na pokarmy. Wszystkie produkty są szczegółowo badane z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i rygorystycznych standardów (produkty Kirkman® z serii Ultra Tested® testowane są na zawartość ponad 950 zanieczyszczeń).

 

Sposób stosowania

Sposób użycia: 1/4 miarki (1,5 g) 3 razy dziennie.

Sposób przechowywania: Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w chłodnym, suchym miejscu. Suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Uwagi: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zalecane jest zrównoważone odżywianie i zdrowy tryb życia.

 

Skład

Skład: 454 g (proszek)

Ilość porcji w opakowaniu: 302

Skład porcji (1/4 miarki (1,5 g)) Ilość w porcji %RWS*
Wapń 333 mg 41.63%
Witamina D3 1,45 μg 29%
* Referencyjne wartości spożycia

Składniki: węglan wapnia, cytrynian wapnia, subst. utrzymująca wilgoć – sorbitol, naturalny smak czekoladowy, subst. słodząca – glikozydy stewiolowe, cholekalcyferol.

 

Nie zawiera

cukru, soi, kazeiny, glutenu, pszenicy, mleka, jaj, żelatyny, drożdży, sztucznych aromatów, sztucznych barwników, orzechów ani ryb