Kenay Resweratrol trans – zmikronizowany 200 mg 300 kapsułek

526,97 

Suplement diety zawiera resweratrol trans – zmikronizowany czysty związek otrzymany z ekstraktu korzeni i kłączy rdestu japońskiego (Polygonum Cuspidatum).

Czas realizacji: Dostępny (1-2 dni robocze)

Producent: Kenay

Data przydatności:

Opis

Suplement diety Resweratrol trans – zmikronizowany 200 mg firmy Kenay zawiera resweratrol trans – zmikronizowany czysty związek otrzymany z ekstraktu korzeni i kłączy rdestu japońskiego (Polygonum Cuspidatum).

Produkt w postaci kapsułek.

Resweratrol jest naturalnie występującą fitoaleksyną wytwarzaną przez niektóre z roślin wyższych tj. roślin o zaawansowanej budowie i sposobach rozmnażania. Resweratrol jest reakcją na stres wywołaną uszkodzeniami, infekcjami grzybowymi czy też konsekwencjami zanieczyszczenia środowiska, a więc – jest substancją obronną, uaktywniającą się w chwili zagrożenia. Resweratrol jest pochodną stilbenu, zaliczanego do grupy roślinnych polifenoli, które są powszechnie uznawane za składniki o wyjątkowo korzystnym wpływie na zdrowie.

Najbogatszym źródłem resweratrolu trans jest rdest japoński. Resweratrol jest również cennym składnikiem soku z ciemnych winogron. Można go znaleźć także w winie, szczególnie czerwonym. Ze względu na wyjątkowe właściwości tego związku, wciąż trwają poszukiwania jego nowych źródeł. Resweratrol uzupełnia dietę w antyoksydanty.

Mikronizacja, w przypadku tego produktu, oznacza zmniejszenie cząsteczek sypkiej formy ekstraktu do takich rozmiarów, by jego absorpcja przez nasz organizm była łatwiejsza, szybsza a tym samym skuteczniejsza. Zmikronizowane cząsteczki pudru są od 100 do 200 razy mniejsze od cząsteczek regularnego ekstraktu. Ich wielkość znajduje się w przedziale 1-4 mikronów. Większość dostępnych zmikronizowanych preparatów to przedział 149-224 mikronów. Absorpcja takiej formy preparatu jest ok. 200% razy większa niż regularnego resweratrolu trans.

 

Sposób stosowania

Sposób użycia: Jedna kapsułka dziennie.

Sposób przechowywania: Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Uwagi: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu. Preparatu nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia.

 

Skład

Skład: 300 kapsułek

Ilość porcji w opakowaniu: 300

Skład porcji (1 kapsułka) Ilość w porcji
Resweratrol trans
– zmikronizowany czysty związek otrzymany z ekstraktu korzeni i kłączy rdestu
japońskiego (Polygonum Cuspidatum) (98-99%)
200 mg

Składniki: ekstrakt z korzeni i kłączy rdestu japońskiego, substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, kapsułka: celuloza roślinna.