Kenay Kurkuma micelizowana 60 kapsułek

98,97 

Suplement diety zawiera ekstrakt z kłącza kurkumy (Curcuma longa L.) standaryzowany na zawartość kurkuminoidów: 6% oraz witaminy C i D.

Czas realizacji: Dostępny (1-2 dni robocze)

Producent: Kenay

Data przydatności:

Opis

Suplement diety Kurkuma micelizowana firmy Kenay zawiera ekstrakt z kłącza kurkumy (Curcuma longa L.) standaryzowany na zawartość kurkuminoidów: 6% oraz witaminy C i D.

Produkt w postaci kapsułek Licaps®. Kapsułki Licaps® nie zawierają zbędnych dodatków, tj. przeciwzbrylaczy, soli, skrobi, glutenu. Ich hermetyczne zamknięcie w atmosferze azotu pozwala dłużej zachować właściwości aktywne substancji oraz wyeliminować dodatkowe składniki utrzymujące ich trwałość.

Produkty w postaci zmicelizowanej tworzą solubilizaty lipofilnych (tłuszczolubnych, nierozpuszczalnych w wodzie) substancji. Badania naukowe potwierdzają wysoką wchłanialność zmicelizowanych aktywnych składników przez skórę i jelita. Substancje rozpuszczalne w tłuszczach są wchłaniane z wykorzystaniem soli kwasów żółciowych i enzymów poprzez tworzenie miceli w jelicie cienkim. Jednak proces ten cechuje niska biodostępność wchłanianych substancji. Wykorzystanie produktów w postaci zmicelizowanej firmy AQUANOVA, omija proces tworzenia miceli w jelitach, co zapewnia wyższą biodostępność aktywnych substancji. Kurkuma micelizowana jest 185 x lepiej biodostępna niż tradycyjny ekstrakt z kurkumy.

Witaminy C oraz D pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.

NovaSOL jest zarejestrowaną, opatentowaną marką AQUANOVA AG.

Producent: Capsugel/LONZA, Belgia

 

Sposób stosowania

Sposób użycia: Jedna kapsułka dziennie, podczas jedzenia.

Sposób przechowywania: Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Uwagi: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu. Preparatu nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia.

 

Skład

Skład: 60 kapsułek Licaps®

Ilość porcji w opakowaniu: 60

Skład porcji (1 kapsułka) Ilość w porcji %RWS*
NovaSol® Curcumin – ekstrakt z kłącza kurkumy (Curcuma longa),
standaryzowany na 6% kurkuminoidów – 48 mg
800 mg **
Witamina D (cholekalcyferol) 8,6 µg 172%
Witamina C 26,0 mg 33%
* Referencyjne Wartości Spożycia
** Referencyjne Wartości Spożycia nieokreślone

Składniki: ekstrakt z kłącza kurkumy (Curcuma longa L.); standaryzowany na zawartość kurkuminoidów: 6%; kwas L-askorbinowy (witamina C); cholekalcyferol (witamina D); otoczka kapsułki: hydroksypropylometyloceluloza.