Kenay Katechiny zielonej herbaty Teavigo® 60 kapsułek

108,97 

Suplement diety zawiera ekstrakt z liści zielonej herbaty chińskiej (Camellia sinensis), zawierający bardzo czyste polifenole bogate w naturalne katechiny zielonej herbaty (EGCg).

Czas realizacji: Dostępny (1-2 dni robocze)

Producent: Kenay

Data przydatności: 31 sierpnia, 2024

Opis

Suplement diety Katechiny zielonej herbaty Teavigo® firmy Kenay zawiera ekstrakt z liści zielonej herbaty chińskiej (Camellia sinensis), zawierający bardzo czyste polifenole bogate w naturalne katechiny zielonej herbaty (EGCg).

Produkt w postaci kapsułek.

Choć istnieje ponad 3 000 rodzajów herbaty, każdy z nich powstaje z wiecznie zielonej herbaty Camellia sinensis, sklasyfikowanej jako zielona herbata (niesfermentowana), herbata ulung (częściowo sfermentowana) i czarna (w całości sfermentowana).

Częściowo i całkowicie sfermentowana herbata jest brązowa, gdyż fermentacja aktywuje utlenianie enzymów lub reakcje biochemiczne białek zawartych w herbacie. Zielona herbata jest szybko suszona, co aktywuje enzymy, dlatego zachowuje naturalny zielony kolor i wysoką zawartość katechiny. Polifenole zawarte w herbacie to głównie katechiny, które stanowią 20% liści oraz odpowiadają za korzystne działanie zielonej herbaty na zdrowie.

Polifenole z herbaty mają szerokie zastosowanie w żywności, kosmetykach, suplementach i farmaceutykach.

Zwyczaj picia zielonej herbaty panuje od ponad tysięcy lat. Swoją długoletnią popularność zielona herbata zawdzięcza częściowo przeświadczeniu o swoich niezwykłych korzyściach dla zdrowia. Firma Taiyo Kagaku Co., Ltd. przeprowadzała badania naukowe nad zieloną herbatą przez ponad 15 lat i odkryła, że zawdzięcza one swoje cenne właściwości dla zdrowia różnym aktywnym związkom tj. katechinie zielonej herbaty i aminokwasowi L-teaninie.

Producent: Kenay Sp. J.

Teavigo® jest zarejestrowanym znakiem towarowym Taiyo International, Inc.

Vcaps® jest znakiem towarowym firmy Lonza lub jej filii.

 

Sposób stosowania

Sposób użycia: 2 kapsułki dziennie.

Sposób przechowywania: Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Uwagi: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu. Preparatu nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia.

 

Skład

Skład: 60 kapsułek

Ilość porcji w opakowaniu: 30

Skład porcji dziennej (2 kapsułki) Ilość w porcji
Ekstrakt z zielonej herbaty (Camellia sinensis) (liście) /Teavigo®/,

w tym:

– katechiny zielonej herbaty (EGCG – Epigallocatechin Gallate) nie mniej niż 94%

480 mg

 

432 mg

Składniki: kstrakt z liści zielonej herbaty (Camellia sinensis), standaryzowany na zawartość katechin EGCg: 94% /Teavigo®/; inulina; kapsułka: hydroksylopropylometyloceluloza.