CureSupport Koenzym Q10 Liposomalny 100 ml

84,97 

Suplement diety zawiera liposomalny koenzym Q10 w ilości 200 mg w porcji.

Czas realizacji: 2-4 dni robocze

Producent: CureSupport

Data przydatności: 30 czerwca, 2023

Opis

Suplement diety Koenzym Q10 Liposomalny firmy CureSupport zawiera liposomalny koenzym Q10 w ilości 200 mg w porcji.

Produkt w postaci płynu.

Koenzym Q10 (postać utleniona) – występuje we wszystkich naszych komórkach a konkretnie w mitochondriach, czyli tam gdzie jest wytwarzana energia. Nasz organizm jest zdolny sam go wytwarzać ale nie zawsze w ilościach wystarczających do prawidłowego jego funkcjonowania. Poziom koenzymu zmniejsza się także wraz z wiekiem. Koenzym Q10 konieczny jest do wytwarzania energii. Cały proces jej produkcji odbywa się w mitochondriach – małych strukturach we wnętrzu komórki. Koenzym jest „iskrą”, która uruchamia spalanie tlenu dzięki czemu powstaje niezbędna dla funkcjonowania energia.

Liposomy to struktury powstające samoistnie z fosfolipidów. Mają postać pęcherzyków o wielkości 0,01-1 mikrometrów wypełnionych wodą (lub wodnym roztworem), otoczonych podwójną warstwą lipidową o grubości ok. 5 nanometrów stąd nazywane są też pęcherzykami fosfolipidowymi. Ich otoczka zbudowana jest analogicznie do błon biologicznych. Pęcherzyki fosfolipidowe są biokompatybilne (zbudowane z takich samych składników jak błony komórek naszego organizmu) i na tyle małe, że są w stanie przenikać przez ściany naczyń krwionośnych. Liposomy posiadają zdolność do transportowania zarówno wody, jak i substancji tłuszczowych, co czyni je idealnym systemem transportującym substancje potrzebne komórkom naszego organizmu.

Produkt może być spożywany przez wegetarian.

 

Sposób stosowania

Sposób użycia: Wstrząsnąć przed użyciem. 1 x dziennie po 5 ml dodać do wody lub soku owocowego używając miarki.

Sposób przechowywania: Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Po otwarciu przechowywać w lodówce do 2 m-cy.

Uwagi: Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu. Nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.

 

Skład

Skład: 100 ml (płyn)

Ilość porcji w opakowaniu: 20

Skład porcji (5 ml) Ilość w porcji
Liposomalny koenzym Q10 200 mg

Składniki: koenzym Q10; emulgator: lecytyny (sojowe); przeciwutleniacz: d-alfa-tokoferol; substancja konserwująca: sorbinian potasu; substancja utrzymująca wilgotność: glicerol; etanol (<4,2%); woda.

 

Nie zawiera

glutenu, cukru, GMO